Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
PIEC SZAMOTOWY PIECYK KOZA 12 CEGIEŁ 2,2 ATEST CZ PIEC SZAMOTOWY PIECYK KOZA 12 CEGIEŁ 2,2 ATEST CZ
Cena:

590,00 zł

Cena netto: 479,67 zł

szt.
zobacz więcej
PIEC SZAMOTOWY PIECYK KOZA 14 CEGIEŁ SZAMOCIAK CE PIEC SZAMOTOWY PIECYK KOZA 14 CEGIEŁ SZAMOCIAK CE
Cena:

525,00 zł

Cena netto: 426,83 zł

szt.
zobacz więcej
PIEC SZAMOTOWY PIECYK KOZA 8 CEGIEŁ 2 mm SZAMOCIAK PIEC SZAMOTOWY PIECYK KOZA 8 CEGIEŁ 2 mm SZAMOCIAK
Cena:

575,00 zł

Cena netto: 467,48 zł

szt.
zobacz więcej

Piec szamotowy koza

Piece wolnostojące to doskonała alternatywa dla tradycyjnych kominków do zabudowy. Zajmują niewiele miejsca, nie wymagają skomplikowanego montażu, a ponadto charakteryzują się doskonałymi parametrami grzewczymi. Piec szamotowy koza, mimo że nie jest nowością na rynku, to wciąż jest chętnie wykorzystywany jako dodatkowe źródło ogrzewania. Sprawdzi się zarówno w domach, jak i pomieszczeniach gospodarczych czy zakładach pracy, dlatego piec koza to uniwersalne rozwiązanie o wszechstronnym zastosowaniu.

Piecyk koza – wydajne źródło ogrzewania

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór piecyków, które różnią się od siebie wielkością, konstrukcją oraz wydajnością grzewczą. Piece koza to zamknięte paleniska zamontowane w żeliwnej obudowie. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca i nie wymaga kosztownej zabudowy, dlatego stanowi ekonomiczne rozwiązanie do przestrzeni o ograniczonym montażu. Piecyki koza mają wiele innych zalet, wśród których można wymienić:

  • niskie koszty eksploatacji,
  • doskonałe parametry grzewcze,
  • dobrą akumulację ciepła,
  • długie utrzymywanie temperatury,
  • niewielką kubaturę,
  • łatwy montaż,
  • możliwość palenia różnego rodzaju paliwem.

Piec koza ze względu na żeliwną konstrukcję długo oddaje ciepło, nawet po ugaszeniu paleniska. Szczelna obudowa zapobiega wydostawaniu się dymu oraz zaprószeniu ognia, co przekłada się na bezpieczeństwo użytkowania. Ponadto piecyk koza jest łatwy w obsłudze i nie wymaga ciągłego nadzoru.

Czym palić w piecu szamotowym koza?

Piec szamotowy koza posiada nie tylko znakomite parametry grzewcze, ale jest on również niezwykle funkcjonalny. Wpływ ma na to między innymi kompaktowa kubatura urządzenia, ale również tolerancja wielu materiałów, którymi można w nim palić. Które z nich sprawdzą się jednak najlepiej? Przede wszystkim jest to węgiel, który jest powszechnie dostępny, a jego ceny nie są tak wysokie, jak na przykład gazu, będącego jednym z częściej wykorzystywanych źródeł ciepła. Oprócz tego znakomitym surowcem nadającym się do palenia w piecu typu koza jest drewno z wielu gatunków drzew. Warto dodać, że jeśli zdecydują się Państwo na wybór właśnie tego materiału do ogrzewania, w naszej ofercie znajdziecie również niezbędne produkty do przygotowania opału, w tym siekiery rozłupujące umożliwiające rozczłonkowanie fragmentów drewna na mniejsze elementy.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl