Jak zabezpieczyć uprawy przed kretami?

Jak zabezpieczyć uprawy przed kretami?

Siatki na krety to skuteczny sposób ochrony upraw nie tylko przed kretami, ale także innymi gryzoniami. Pomimo że krety to pożyteczne stworzenia, ponieważ drążąc podziemne tunele, spulchniają glebę i żywią się owadami oraz pędrakami, to ich działalność może zaszkodzić korzeniom roślin. Poza tym charakterystyczne kopce usiane po całym ogrodzie niszczą estetykę trawnika oraz nie wpływają dobrze na uprawy. Kret w ciągu godziny może wydrążyć nawet 15-metrowy tunel w poszukiwaniu pożywienia, czyli dżdżownic i larw.

Jak pozbyć się kretów?

Warto wiedzieć, że krety są pod ochroną i jest ich stosunkowo mało, dlatego walcząc z tymi gryzoniami, należy stosować metody, które nie doprowadzą do ich śmierci. Kretów nie można zatem zabijać, ale można zablokować dostęp do swojej posesji – do tego celu służą siatki na krety. Są to elementy wykonane z tworzywa sztucznego, najczęściej polipropylenu, które układa się pod warstwą darni. Siatki są całkowicie odporne na warunki glebowe i zmienne czynniki atmosferyczne, a więc nie niszczeją w ziemi i przez wiele lat mogą skutecznie chronić trawnik, rabaty kwiatowe czy też warzywny ogródek przed destrukcyjną działalnością kretów. Siatki wzmacniają system korzeniowy, który przenika przez oczka w głąb gleby, dzięki czemu podłoże staje się bardziej zwarte i stabilne.

Jak zamontować siatkę na krety?

Siatka powinna być rozłożona 10 cm poniżej trawnika, a poszczególne pasy należy układać na zakładkę. Przy montażu siatki warto zastosować kołki, zwłaszcza w miejscach łączeń. W przypadku upraw siatka powinna zostać zamontowana nieco głębiej, najlepiej 30 cm poniżej powierzchni. Dzięki siatce kret nie będzie mógł przebić się na powierzchnię w celu zaczerpnięcia powietrza, a więc będzie zmuszony do drążenia tunelu w innym miejscu.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl