Obrzeża trawnikowe z tworzyw sztucznych – wygodna alternatywa dla zbrojonych krawężników

Obrzeża trawnikowe z tworzyw sztucznych – wygodna alternatywa dla zbrojonych krawężników

Obrzeża trawnikowe z tworzyw sztucznych – wygodna alternatywa dla zbrojonych krawężników

Dawniej w na działkach rekreacyjnych grządki i rabaty kwiatowe wytyczało się głównie przy pomocy zbrojonych krawężników z betonu. Ich zaletą była trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz degradujący wpływ czynników zewnętrznych. Po stronie minusów tego rozwiązania można wymienić ograniczoną mobilność obrzeży trawnikowych – betonowe krawężniki są bardzo ciężkie – oraz problemy z ich utylizacją. Popularyzacja tworzyw sztucznych doprowadziła do sytuacji, w której lekkie obrzeża trawnikowe wyparły stare krawężniki, pozwalając uzyskać doskonały efekt wizualny, przy jednoczesnym ograniczeniu wysiłku związanego z instalowaniem obrzeży. Nowoczesne obrzeża z lekkich materiałów są dostępne w szerokiej gamie stylistycznej i kolorystycznej. W zależności od naszych indywidualnych preferencji możemy sięgnąć po ozdobne palisady, kratki trawnikowe oraz elastyczne taśmy.

Elastyczne obrzeża trawnikowe

Jednym z producentów elastycznych obrzeży trawnikowych jest marka Bradas. Obrzeża trawnikowe Bradas są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej, co umożliwia stworzenie dowolnego efektu wizualnego. Ogromną zaletą obrzeży elastycznych jest możliwość dowolnego formowania rabat kwiatowych i trawników. Tam, gdzie dawniej przeważały prostokąty i kwadraty, dzisiaj bez większego wysiłku możemy stworzyć finezyjne fale i półkola, dzięki którym nasz ogród zysa na lekkości.

Czym jeszcze charakteryzują się elastyczne obrzeża trawnikowe?

Elastyczne obrzeże z tworzywa sztucznego skutecznie oddziela trawnik od podłoża z kory lub kamieni. Może być więc stosowane w sąsiedztwie iglaków oraz innych nasadzeń wymagających zastosowania szczególnego podłoża. Obrzeże ułatwia koszenie trawy, jednocześnie jest odporne na niszczący wpływ czynników zewnętrznych – dotyczy to zarówno czynników atmosferycznych, jak i czynników fizycznych. Nie musimy się więc obawiać, że uszkodzimy obrzeże podczas koszenia czy podkaszania trawy.

Fakt, iż obrzeże jest elastyczne pozwala na dowolne kształtowanie taśmy, za pomocą której możemy wyznaczać trawniki, rabaty kwiatowe na trawnikach oraz rabaty kwiatowe zlokalizowane w bezpośrednim sąsiedztwie trawników. Dodatkową zaletą elastycznych obrzeży trawnikowych marki Bradas jest szybki i łatwy montaż, z którym bez większych trudności poradzi sobie nawet filigranowej postury kobieta. Jeśli więc masz już dosyć betonowych krawężników oraz innych sztywnych obrzeży trawnikowych, sprawdź jakie możliwości dają Ci lekkie obrzeża trawnikowe i palisady z tworzyw sztucznych.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl