Mocna plandeka to coś, co warto mieć zawsze pod ręką

Mocna plandeka to coś, co warto mieć zawsze pod ręką

Nie tylko w warunkach uprawy zdarzają się sytuacje, w których wytrzymała plandeka okazuje się rozwiązaniem na wagę złota. Dlaczego warto mieć ją zawsze pod ręką? Odpowiedzi na to pytanie dostarczy poniższy artykuł, w którym wskażemy te bardziej i mniej popularne zastosowania plandeki z tworzywa sztucznego.

Mocna plandeka w ogrodzie

Podstawowym przeznaczeniem plandek jest tymczasowe zabezpieczanie przedmiotów przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych, również przed deszczem i zabrudzeniami. W ogrodzie aplikacji, do których można wykorzystać mocną plandekę o wysokiej gramaturze - im wyższa gramatura, tym bardziej wytrzymała jest plandeka – jest całe mnóstwo. Plandeki wykorzystuje się m.in. do ochrony narzędzi ogrodowych oraz zabezpieczania mebli. To także doskonałe rozwiązanie w zakresie tymczasowego zabezpieczania konstrukcji będących w trakcie wznoszenia. Warto przy tym pamiętać, że mocne plandeki o wysokiej gramaturze mają tendencje do ograniczania cyrkulacji powietrza, dlatego nie powinno się z nich wykonywać zamkniętych zabezpieczeń dla upraw ani przykryć do basenów. Szczególnie w przypadku basenów ogrodowych należy pamiętać o zapewnieniu odpowiedniego przepływu powietrza, w przeciwnym razie woda w basenie może zakwitnąć.

Wytrzymała plandeka w rolnictwie

Zastosowań wytrzymałej plandeki w rolnictwie chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Doskonale sprawdzi się ona zarówno do zabezpieczenia maszyn i urządzeń przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi, jak również zabezpieczania materiałów budowlanych czy drewna opałowego. W zależności od parametrów oraz gramatury plandeki są również powszechnie wykorzystywane do zabezpieczania siana i słomy przed ulewnymi deszczami. Ich prawidłowe stosowanie ogranicza ewentualne straty surowca do absolutnego minimum.

Gruba i nieprzepuszczająca wody plandeka na biwaku

Na zakończenie propozycja zastosowania grubej plandeki z dala od ogrodu i pola uprawnego. Praktyka pokazuje, że plandeki doskonale sprawdzają się podczas wyjazdów turystycznych. Z ich właściwości – wytrzymałości, ochrony przed deszczem i słońcem – chętnie korzystają organizatorzy wypoczynku na wolnym powietrzu. Uzbrojeni w odpowiednio duże i wytrzymałe plandeki w razie niepogody mogą szybko i sprawnie zaimprowizować mobilne zadaszenie, które uprzyjemni biwak mimo ulewnego deszczu. Ogromną zaletą plandek jest stosunkowo niewielki rozmiar i mobilność, dzięki czemu mogą być one rozkładane i składane w zależności od naszych potrzeb. Podobną rolę plandeka może spełniać na działce rekreacyjnej oraz wszędzie tam, gdzie z różnych względów nie możemy lub nie chcemy budować stałego zadaszenia.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl