Jaki wąż ogrodowy kupić?

Jaki wąż ogrodowy kupić?

Wąż ogrodowy jest niezbędny w każdym domu. Wąż można podłączyć do kranu lub zbiornika na deszczówkę, a nawet pompy zanurzonej w studni. Zastosowań węża ogrodowego jest nieskończenie wiele — z jego pomocą można podlać trawnik i rośliny w ogrodzie, umyć samochód oraz kostkę brukową. Pozostaje tylko pytanie, jaki wąż ogrodowy warto kupić?

Na co zwrócić uwagę kupując wąż ogrodowy?

Podstawowym parametrem, jaki trzeba wziąć pod uwagę przy zakupie węża ogrodowego, jest jego długość. Wąż powinien bowiem sięgać od punktu poboru wody do najdalszego zakamarka ogrodu, a więc w znacznej mierze zależny jest od wielości działki. Warto doliczyć około 2 metrów zapasu na ewentualne przeszkody.

Kolejna kwestia to średnica — węże ogrodowe profesjonalne zwykle mają 12,5 mm, ale przy większych ogrodach warto zdecydować się na węża ze średnicą 19 mm. Warto bowiem wiedzieć, że im większa jest średnica węża, tym większe jest ciśnienie wody.

Wąż ogrodowy powinien być wykonany z solidnego materiału – najtańsze modele powstają z jednej lub dwóch warstw tworzywa i w efekcie są mało elastyczne oraz bardzo podatne na uszkodzenia. Najtrwalsze węże powstają z 5 warstw materiałów i poliestrowego zbrojenia, co dodatkowo zwiększa odporność na ciśnienie wody.

Czy warto kupić wąż elastyczny?

Innym rodzajem węzy ogrodowych są węże rozciągliwe, które rozciągają się na skutek przepływu wody. Oznacza to, że wąż w czasie przechowywania może być nawet kilkukrotnie mniejszy niż w czasie podlewania, a jego wymiary podawane są w przedziałach długości. Jest to idealny wybór dla osób, które nie dysponują sporą ilością miejsca do przechowywania. Wąż elastyczny powstaje z lateksu i powlekany jest taśmą poliestrową. Wąż nie zagina się i jest bardzo odporny na wysokie ciśnienie wody. Po zakończeniu podlewania należy spuścić wodę, aby wąż mógł wrócić do pierwotnego kształtu.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl