Gdzie sprawdzi się doskonale piec szamotowy koza?

Gdzie sprawdzi się doskonale piec szamotowy koza?

Piec szamotowy koza to piec wolnostojący, który stanowi doskonałą alternatywę dla kominków przeznaczonych do zabudowy. Ogromną zaletą pieców typu koza jest brak konieczności wykonywania skomplikowanego montażu. Poza tym piece te nie zajmują sporej ilości miejsca, więc są idealnym rozwiązaniem do niewielkich przestrzeni. Piece szamotowe doskonale sprawdzą się w małych domach całorocznych i w domach letniskowych. Mogą być głównym źródłem ciepła lub stanowić uzupełnienie dla instalacji centralnego ogrzewania, na przykład na gaz.

Piecyki typu koza często montowane są także w pomieszczeniach gospodarczych, warsztatach, zakładach produkcyjnych, co dowodzi ich uniwersalności i wszechstronności zastosowania. Wystarczy zaledwie kilkanaście minut palenia w piecyku, aby w pomieszczeniu zrobiło się przyjemnie ciepło. Te niewielkie i niepozorne urządzenia mogą ogrzać powierzchnię sięgającą nawet 150 m2, a dzięki dużej komorze spalania możliwy jest załadunek paliwa, które wystarczy na kilka godzin palenia.

Zalety piecyków typu koza

Piec szamotowy koza jest tani w eksploatacji i ma bardzo dobre parametry grzewcze. Poza tym przez bardzo długi czas utrzymuje temperaturę – w żeliwnej obuwie zamontowany jest bowiem szamot, czyli materiał, który akomoduje ciepło i je oddaje jeszcze przez długi czas po wygaszeniu paleniska. Piecyki typu koza są łatwe w eksploatacji i bardzo bezpieczne – szczelna obudowa chroni przed wydostawaniem się dymu do pomieszczeń. Piecyk nie wymaga zatem ciągłego nadzoru.

Na funkcjonalność piecyków szamotowych koza wpływa możliwość spalania różnych rodzajów paliwa. Dopuszczalne jest stosowanie węgla, drzewa i brykietu drzewnego, dzięki czemu można się uniezależnić od jednego źródła ciepła i wybrać paliwo, które aktualnie ma lepsze ceny i jest łatwiej dostępne.

px1 do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl